1. Кліринг та розрахунки за угодами щодо цінних паперів здійснюються виключно депозитаріями, які забезпечують поставку цінних паперів на рахунки зберігачів у депозитарії з одночасною оплатою грошових коштів на рахунках зберігачів. Для здійснення клірингу та розрахунків за угодами щодо цінних паперів депозитарій має одержати ліцензію. ( Абзац перший частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2800-IV ( 2800-15 ) від 06.09.2005 )
Банки, які є управителями, можуть здійснювати операції з поточного обслуговування відкритих на ім'я управителя рахунків у цінних паперах та здійснювати у грошовій формі розрахунки та кліринг. ( Частину першу статі 8 доповнено абзацом другим згідно із Законом N 980-IV ( 980-15 ) від 19.06.2003 )
2. Взаєморозрахунки за угодами щодо цінних паперів здійснюються на підставі розрахункових документів, наданих сторонами відповідно до договорів, що передбачають перехід права власності на цінні папери, або інформації, наданої фондовими біржами.
{ Частина друга статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5042-VI ( 5042-17 ) від 04.07.2012 }
3. Кліринговий депозитарій для здійснення грошових розрахунків за угодами щодо цінних паперів зобов'язаний користуватися послугами, що надають розрахункові банки на підставі відповідного договору, типова форма якого затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку і Національним банком України.
Вимоги до такого розрахункового банку встановлюються у положенні, що затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку і Національним банком України.
Правила та операційні стандарти клірингу та розрахунків за угодами щодо цінних паперів затверджуються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Правила та операційні стандарти грошового клірингу та розрахунків за операціями з цінними паперами затверджуються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з Національним банком України і Міністерством фінансів України.
Статья 1. Визначення термінів і понять
Статья 2. Структура Національної депозитарної системи
Статья 3. Законодавство про Національну депозитарну систему
Статья 4. Форми випуску цінних паперів
Статья 5. Перехід та реалізація права власності на цінні папери в Національній депозитарній системі
Статья 9. Ведення реєстрів власників іменних цінних паперів
Статья 11. Зберігачі цінних паперів
Статья 12. Реєстратори власників іменних цінних паперів
Статья 13. Записи на рахунках у цінних паперах на електронних носіях
Статья 14. Порядок обміну інформацією та стандартизація процедур у Національній депозитарній системі
Статья 15. Видача ліцензій на здійснення депозитарної діяльності
Статья 16. Облік цінних паперів у Національній депозитарній системі
Статья 17. Контроль за діяльністю Національної депозитарної системи